کرونا در آمریکا/ ایالت کالیفرنیا با بیش از ۵۰۰ هزار مبتلا پیشتاز است

کرونا در آمریکا/ ایالت کالیفرنیا با بیش از ۵۰۰ هزار مبتلا پیشتاز است

طبق بررسی موارد ثبت شده در ایالت کالیفرنیا، این ایالت با ۵۰۰ هزار مورد ثبت شده از ابتلا به ویروس کرونا، بیشترین تعداد مبتلایان را در خود جای داده است.

– اخبار اجتماعی –

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ بر اساس داده‌های دانشگاه "جان هاپکینز"، ایالت کالیفرنیا آمریکا تاکنون بیشترین میزان مبتلایان به ویروس کرونا را در خود جای داده است.

پایگاه خبری "cbs" نوشت، طبق آزمایش‌های ثبت شده در این ایالت، تاکنون بیش از ۵۰۰ هزار نفر در این ایالت به ویروس کرونا میتلا شده‌اند؛ کالیفرنیا نخستین ایالت در آمریکا است که این تعداد موارد ابتلا از زمان شیوع ویروس کرونا در خود ثبت کرده است.

بر اساس داده‌های ایالتی که صبح جمعه منتشر شده است، بیش از ۹ هزار نفر از مبتلایان به کووید۱۹ در این کالیفرنیا جان خود را از دست داده‌اند؛ همچنین هم‌اکنون بیش از ۶ هزار نفر در بیمارستان‌های این ایالت بستری هستند.

در اواسط ماه ژوئیه، "گاوین نیوزوم"، فرماندار کالیفرنیا محدودیت‌های جدیدی را برای جلوگیری از گسترش ویروس در سراسر ایالت اعلام کرد.

دستور بسته شدن کافه‌ها، رستورانها، کارخانه‌ها، سینماها، مراکز خرید، اماکن عبادتی و سایر مشاغل سرپوشیده که باعث تجمع افراد می‌شود، از جمله اقدامات او است.

به گفته مقامات دولت آمریکا در حال حاضر ۳۳ شهر از ۵۸ شهر به دلیل انتقال بالای بیماری و میزان بالای مبتلایان و بستری شدگان، در وضعیت قرمز به سر می‌برند.

کالیفرنیا رکوردهای روزانه متعددی را درمورد موارد ابتلا و مرگ و میر ویروس کرونا طی هفته‌های اخیر به ثبت رسانده است.

طبق گفته محققان دانشگاه "جان هاپکینز"، ایالت‌های "فلوریدا" و "تگزاس" که در نزدیکی کالیفرنیا قرار دارند، بعد از این ایالت به ترتیب با ۴۷۰ هزار و ۴۳۰ هزار مبتلا در رده‌های دوم و سوم قرار دارند.

تنها شهر "سائوپائولو" برزیل است که با ۵۴۰ هزار مورد ابتلا به ویروس کرونا، بیشتر از موارد ثبت شده در کالیفرنیا، در رده نخست شهرهای جهان قرار دارد.

آخرین آمار جهانی کرونا/ آمریکا با ۴.۷ میلیون مبتلا همچنان در صدر + جدول آخرین تغییراتهمسر رئیس جمهور برزیل هم کرونا گرفت

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری تسنیم

دیدگاه

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.