کشف بیش از ۲۰۰۰ سلاح غیرمجاز و ۲۰۰۰۰ فشنگ در استان خوزستان

کشف بیش از ۲۰۰۰ سلاح غیرمجاز و ۲۰۰۰۰ فشنگ در استان خوزستان

فرمانده انتظامی استان خوزستان از کشف ۳۲۳ قبضه سلاح جنگی و یک هزار و ۷۲۷ قبضه سلاح شکاری از عاملان تیراندازی‌ها و دارندگان سلاح غیر مجاز خبر داد.

– اخبار اجتماعی –

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ سردار حیدر عباس‌زاده با اشاره به مبارزه بی‌امان با دارندگان سلاح غیرمجاز، عاملان خرید و فروش سلاح و مهمات غیرمجاز و عاملان تیراندازی‌ها اظهار کرد: در راستای ارتقاء امنیت عمومی استان خوزستان، طرح جمع‌آوری سلاح و مهمات غیرمجاز و دستگیری افرادی که به سمت منازل، اماکن ، مغازه‌ها و خودروها تیراندازی می‌کنند، با برنامه‌ریزی‌های مناسب و ارائه راهکارهای اجرایی، دستورات عملیاتی به پلیس اطلاعات وامنیت عمومی استان ابلاغ شد.

فرمانده انتظامی استان خوزستان ادامه داد: پلیس اطلاعات وامنیت عمومی با همکاری سایر یگانهای انتظامی با کار اطلاعاتی و تلاش مستمر در ۹۸ روز گذشته سال جاری ضمن هماهنگی قضائی در چندین عملیات پی‌درپی و اجرای ۹ طرح جمع‌آوری سلاح و مهمات یک هزار و ۵۲۰ نفر از عاملان تیراندازی‌ها و دارندگان سلاح غیر مجاز را در سطح استان شناسایی و دستگیر کردند.

وی با بیان اینکه در بازرسی از مخفیگاه متهمان تعداد ۳۲۳ قبضه سلاح جنگی، یک هزار و ۷۲۷ قبضه سلاح شکاری جمعاً دو هزار و۵۰ قبضه سلاح غیرمجاز به همراه ۲۰ هزار و ۳۰ عدد انواع فشنگ کشف شد، افزود: این میزان کشفیات در مقایسه با سال قبل ۴۰ درصد افزایش کشف دارد.

این مقام انتظامی با اشاره به معرفی متهمان به مراجع قضائی، خاطرنشان کرد: در اجرای فرامین مقام معظم رهبری (مدظله العالی) مبنی بر برخورد بی‌امان با دارندگان سلاح و مهمات مخصوصاً فضای مجازی، پرسنل انتظامی استان خوزستان، با کار اطلاعاتی پنج باند قاچاق سلاح و مهمات را تاکنون منهدم کرده و همچنین از ابتدای سال تاکنون ۹ طرح جمع‌آوری سلاح و مهمات در سطح استان اجرا شده است.

عباس‌زاده با اشاره به اینکه تمام متهمان به مراجع قضائی معرفی شده‌اند، گفت: نیروی انتظامی مصمم است در مقابل خرید و فروش سلاح، دارندگان سلاح غیرمجاز و عاملان تیراندازی برخورد جدی داشته تامحیط را برای متخلفان ناامن کرده و برای آحاد مردم آرامش در پی داشته باشد.

دستگیری عامل شرارت‌های سریالی در سوران / کشف نارنجک و سلاح از مخفیگاه شروردزفول| قاچاقچی اسلحه با ۵۷ قبضه سلاح شکاری غیر مجاز در دام قانون گرفتار شد

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری تسنیم

دیدگاه

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.