کشف بیش از ۳۸۸ تن موادمخدر توسط پلیس در ۴ ماه نخست ۹۹

کشف بیش از ۳۸۸ تن موادمخدر توسط پلیس در ۴ ماه نخست ۹۹

جانشین فرمانده نیروی انتظامی از کشف بیش از ۳۸۸ تن انواع موادمخدر توسط نیروی انتظامی در چهار ماهه نخست سال جاری خبر داد.

– اخبار اجتماعی –

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ سردار قاسم رضایی در سفر به استان اصفهان در جمع خبرنگاران با بیان اینکه نیروی انتظامی خود را از مردم و تأمین آرامش و آسایش آنها را بر خود تکلیف می‌داند، اظهار کرد: این مهم از اهداف جدی نیروی انتظامی است.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به اینکه معیشت مردم از دغدغه‌های نیروی انتظامی است، گفت: مقام معظم رهبری (مدظله العالی) سال ۹۹ را سال جهش تولید نامگذاری کرده‌اند که از همان ابتدای سال قرارگاه مقابله با قاچاق در نیروی انتظامی راه‌اندازی شد.

وی بیان کرد: همچنین با موافقت ستاد کل نیروهای مسلح، پلیس جدیدی به نام پلیس امنیت اقتصادی راه‌اندازی شد که وظیفه آن مقابله با احتکار و قاچاق است.

این مقام انتظامی تأکید کرد: امروز در زمینه قاچاق، موضوعات مختلفی را همچون قاچاق سوخت، کالاهای مصرفی و اساسی مورد نیاز مردم شاهد هستیم که نیروی انتظامی در این زمینه با تمام توان وارد عمل شده است.

رضایی با اشاره به اینکه مقابله با داروهای غیرمجاز و کالاهای ضد فرهنگی به صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفته است، تصریح کرد: با مجوزی که از طریق دولت و رده‌های مختلف اخذ شده، پلیسی در گمرکات ایجاد شده همچنین در استانهای مرزی قرارگاه‌هایی تشکیل شده که با قاچاق کالا به شدت برخورد می‌شود و همه این عوامل باعث شده توفیقات خوبی به دست بیاوریم.

جانشین رئیس پلیس کشور افزود: استان اصفهان در زمینه مقابله با قاچاق کالا توفیقات خوبی به دست آورده که در چهار ماهه نخست امسال، ۵۷ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش کشف داشته است.

وی عنوان کرد: محتکران اقلام بهداشتی ومواد ضدعفونی‌کننده بدانند با برخورد قاطع پلیس روبه‌رو می‌شوند و نیروی انتظامی بخشی از توان خود را برای مقابله با احتکار اقلام بهداشتی مانند ماسک و مواد ضدعفونی به کارگرفته است.

این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: در موضوع قاچاق موادمخدر که از دغدغه‌های مردم است، پلیس کشفیات خوبی داشته به طوریکه در چهار ماهه نخست امسال بیش از ۳۸۸ تن انواع موادمخدر کشف شده که بیش از ۴۴ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته البته عمده کشفیات مواد مخدر در مرزهای شرقی و حاشیه این مرزها و بخشی از آن نیز برای خروج از کشور بوده است.

رضایی یادآور شد: جمهوری اسلامی ایران در خط مقدم مقابله با موادمخدر است و برای کشور ما سلامت جوانان غربی و ایرانی تفاوت ندارد و در این مسیر مصمم هستیم وظیفه ذاتی و اسلامی خود را انجام می‌دهیم.

درگیری مسلحانه مرزبانان در هنگ مرزی جکیگور با قاچاقچیان / کشف بیش از یک تن موادمخدرکشف ۴۶ تن موادمخدر در مرزهای کشور از ابتدای سال

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری تسنیم

دیدگاه

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.