کشف ۱۶تن موادمخدر در کشور در هفته گذشته

مشرق نیوز

mshrgh.ir/1081850
mshrgh.ir/1081850

کد خبر ۱۰۸۱۸۵۰

تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۹ – ۲۰:۱۰

  1. جامعه

کشف ۱۶تن موادمخدر در کشور در هفته گذشته

مواد مخدر

معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر از کشف ۱۶ تن مواد مخدر در کشور در بازه زمانی دهم لغایت شانزدهم خرداد امسال خبر داد.

به گزارش مشرق، ناصر اصلانی در تشریح این خبر اظهار کرد: مجموع کشفیات این هفته ۱۶۳۲۲ کیلوگرم می‌باشد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته (۲۰۳۰۳ کیلوگرم) حدود ۲۰ درصد کاهش دارد.

بیشتر بخوانید:

مخدری که بدتر از مرگ موش است

وی افزود: ۱۲۸۶۴ کیلوگرم از مجموع کشفیات مربوط به ماده مخدر تریاک بود که ۷۹ درصد کشفیات را به خود اختصاص داده است، همچنین از این میزان ۲۳۸۳ کیلوگرم حشیش، ۱۸۲ کیلوگرم هروئین، ۵۰۶ کیلوگرم شیشه، ۷۰ کیلوگرم گراس، ۲۷۱ مرفین و ۴۵ کیلوگرم سایر مواد کشف شده است.

اصلانی اظهار داشت: در هفته اخیر مجموعاً ۶۱۱۰ متهم در ارتباط با جرایم مواد مخدر و خصوصاً طی طرح‌های جمع‌آوری و ساماندهی معتادان متجاهر در سطح کشور دستگیر شده‌اند که از این تعداد ۳۳۶۹ نفر به اتهام قاچاق و توزیع مواد مخدر و ۲۶۶۳ نفر معتاد متجاهر دستگیر شده‌اند. در میان دستگیرشدگان این هفته ۷۸ نفر نیز از اتباع بیگانه می‌باشند.

وی با بیان اینکه بالغ بر ۸۵ درصد کشفیات این دوره زمانی مربوط به هفت استان کشور می‌باشد، اظهار داشت: بیشترین حجم کشفیات با ۵۳۴۶ کیلوگرم مربوط به استان سیستان و بلوچستان است که معادل ۳۳ درصد کشفیات کشور می‌باشد و کرمان با ۳۲۹۶ کیلوگرم، خراسان جنوبی با ۱۸۴۶ کیلوگرم، هرمزگان با ۱۱۲۲ کیلوگرم، فارس با ۹۲۳ کیلوگرم، یزد با ۸۱۸ کیلوگرم و اصفهان با ۵۴۳ کیلوگرم به ترتیب در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

معاون دبیرکل ستاد افزود: سهم کشفیات ۵ استان اولویت دار حوزه مقابله یعنی سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، بوشهر و خراسان جنوبی از کشفیات کشور در هفته مذکور ۷۱ درصد از کشفیات کشور است.

اصلانی اظهار داشت: طی این مدت ۳۹۴ دستگاه خودرو و ۱۰ قبضه سلاح توقیف شد. ۵۵ درصد کشفیات با اقدامات اطلاعاتی و ۴۰ درصد انتظامی بوده است.

منبع: مهر

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
× لغو پاسخ

نام

ایمیل

نظر شما *

captcha

* لطفا عدد مقابل را در جعبه متن وارد کنید

این مطالب را از دست ندهید….

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس

منبع: خبرگزاری مشرق نیوز

دیدگاه

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.