کشف ۳۰۰ دستگاه ماینر و پاور قاچاق در تهران به ارزش ۶ میلیارد تومان

کشف ۳۰۰ دستگاه ماینر و پاور قاچاق در تهران به ارزش ۶ میلیارد تومان

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ از کشف حدود ۳۰۰ دستگاه ماینر و پاور قاچاق خبر داد و گفت: کارشناسان ارزش ریالی اموال مشکوفه را ۶۰ میلیارد ریال برآورد کرده‌اند.

– اخبار اجتماعی –

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ سرهنگ علی ولیپور گودرزی با اعلام خبر کشف ۶ میلیاردی انواع دستگاه ماینر و پاور قاچاق در تهران، در تشریح این خبر اظهار کرد: روز گذشته برابر اطلاع از نگهداری مقادیری دستگاه ماینر در دفتر کاری در غرب تهران، مأموران پلیس امنیت اقتصادی به محل اعزام شده و مشاهده کردند محل مذکور یک باب ساختمان چهار طبقه بوده و کاربری آن بصورت غیرمجاز تغییر یافته و در آن فعالیت اقتصادی صورت می‌گیرد.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ افزود: مأموران این پلیس در یک عملیات همزمان و منسجم به محل اعزام شده و پس از رصدهای اطلاعاتی نامحسوس، مشاهده کردند فردی اقدام به اجاره طبقات سه و چهار ساختمان کرده و با استفاده از دوربین بصورت شبکه آن را کنترل می‌کند و از محل قرار گرفتن کنتور برق یک کابل برق مستقیم به واحد سه کشیده است.

وی عنوان کرد: در تحقیقات اولیه طبقات مورد بازرسی قرار گرفت و مشاهده شد تعداد ۲۷۷ دستگاه ماینر و ۲۰ عدد پاور و متعلقات آن در محل موجود بوده که فاقد اسناد گمرکی و هرگونه مجوز است.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه کاراگاهان در رصدهای اطلاعاتی پیچیده موفق شدند مالک محل را شناسایی کنند، افزود: با هماهنگی مقام قضائی تیمی از کارآگاهان در یک عملیات پلیسی مالک محل را دستگیر کردند.

گودرزی متذکر شد: متهم در بازجوئی‌های اولیه به جرم ارتکابی اعتراف کرد و ضمن قبول مالکیت کالاهای مکشوفه بیان داشت که هیچگونه مجوز فعالیتی نداشته و ماینرهای موجود را برای تعمیر در این مکان دپو کرده است.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ با بیان اینکه کارآگاهان با تکمیل پرونده متهم را به مرجع قضائی معرفی کردند، گفت: کارشناسان ارزش ریالی اموال کشف شده را ۶۰ میلیارد ریال اعلام کرده‌اند.

۸۰۲ ماینر غیرمجاز در یک عملیات پلیس کاشان کشف و ضبط شدجولان قاتلان «برق» در سوله‌های راکد صنعتی / قزوین‌ سومین استان در کشف ماینرهای ‌قاچاق بیت‌کوین‌

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری تسنیم

دیدگاه

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.