کودک گم شده پیدا شد

زینب طاهری وکیل این پرونده روز چهارشنبه در گفت‌ وگو با خبرنگار قضایی خبرگزاری ایرنا اظهار کرد: کودک یاد شده، پسری هشت ساله است که از اواخر اسفند سال ۹۸ و پس از مرگ پدرش، ناپدید می‌شود و مادر کودک که به خانواده پدر مرحوم کودک مظنون بوده، شکایتی را در دادسرای عمومی به طرفیت خانواده پدری طفل مبنی بر امتناع از تحویل کودک طرح می‌کند.

وی افزود: پس از طرح این شکایت، با دستور دادسرا، کلانتری خانواده پدری طفل را احضار و از آنها درباره مخفی کردن کودک سوال می‌کند که همگی اذعان بر بی‌اطلاعی کرده و مدعی می‌شوند طفل نزد آنها نیست و نزد مادرش به سر می‌برد. پس از آن، شعبه دادسرا بر اساس گزارش خانواده پدری طفل نزد کلانتری، قرار منع تعقیب صادر کرد.

این وکیل دادگستری اضافه کرد: پس از صدور قرار منع تعقیب در دادسرای عمومی، شکایتی را تحت عنوان کودک‌ربایی در دادسرای امور جنایی مطرح کردیم که موضوع برای رسیدگی به شعبه ششم دادسرای جرایم جنایی ارجاع شد و دادسرا به سرعت با توجه به وجود بیم خطر برای جان طفل، به اداره یازدهم پلیس آگاهی دستور داد ضمن احضار خانواده پدری طفل، از منزل آنها بازرسی شود.

طاهری گفت: متعاقب صدور این دستور، پلیس آگاهی تهران بزرگ با تحقیقات نامحسوس و گسترده پلیسی ظرف مدت ۴۸ ساعت طفل را از خانه پدربزرگ و مادربزرگ پدری، پیدا کرده و تحویل مادر وی داد و در حال حاضر نیز پرونده تحت عنوان کودک ربایی به طرفیت خانوده پدری کودک در جریان است.

این وکیل دادگستری اضافه کرد: کوشش‌ها و پیگیری‌های اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران و هوشیاری بازپرس شعبه ششم دادسرای امور جنایی که به رهایی و نجات کودکی بی‌گناه و خوشحالی مادر وی در مدت زمانی کوتاه از دستور صدره انجامید، جای تقدیر و تشکر دارد که در قبال تلاش‌های ناجیان تامین امنیت و ثبات در جامعه ناچیز است.

منبع: خبرگزاری ایرنا

دیدگاه

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.