کیفیت هوای تهران نارنجی شد

کیفیت هوای تهران نارنجی شد

کیفیت هوای پایتخت امروز از لحاظ غلظت آلایندگی ازن با شاخص لحظه‌ای ۱۲۲ برای گروه‌های حساس از جمله بیماران قلبی، ریوی، سالمندان، کودکان و زنان باردار در شرایط ناسالم قرار گرفت.

به گزارش مشرق، میانگین غلظت آلاینده ازن طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۵ امروز بر روی شاخص ۹۴ در شرایط سالم قرار داشت و در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۵۸، ذرات معلق کمتر از ٢.۵ میکرون با شاخص ۸۳، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۹۶ و منواکسیدکربن با شاخص ۳۳ بوده است.

بیشتر بخوانید:

چرا باید خطر "اُزن" را برای هوای تابستان تهران جدی گرفت؟!

بر این اساس ایستگاه‌های شهرری یا همان منطقه ۲۰ با شاخص ۱۳۳، شهرداری منطقه ۲۱ با شاخص ۱۰۸ و مسعودیه یا منطقه ۱۵ با شاخص ۹۸ بیشترین آلایندگی را به ثبت رساند.

همچنین ایستگاه‌های گلبرگ یا منطقه ۸ با شاخص ۶۴، شهرداری منطقه ۲ با شاخص ۶۵ و اقدسیه یا منطقه ١ با شاخص ۶۶ در همین مدت با کمترین آلایندگی در شرایط سالم بود.

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

از ابتدای امسال ۱۵ روز هوای پاک، ۸۸ روز هوای قابل قبول یا همان سالم، ۲۸ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و ٢ روز ناسالم برای همه گروه‌ها به ثبت رسیده است.

منبع: خبرگزاری مشرق نیوز

دیدگاه

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.