یک چچنی به عنوان مسئول قتل معلم فرانسوی معرفی شد

0

یک چچنی به عنوان مسئول قتل معلم فرانسوی معرفی شد

یک مقام فرانسوی اعلام کرد یک چچنی مسئول قتل و بریدن سر معلمی بوده که کارتون‌های پیامبر اسلام را به دانش‌آموزان خود نشان داده است.

به گزارش مشرق، فرانس ۲۴ نوشت: مقامات فرانسوی می‌گویند عامل بریدن سر این معلم، یک چچنی ۱۸ ساله بوده که به دست نیروهای پلیس کشته شده است.

معلم فرانسوی در حومه پاریس کارتون‌های پیامبر اسلام را به دانش‌آموزان خود نشان داده و عصر جمعه به دست این نوجوان چچنی به قتل رسیده و سرش از بدن جدا شده است. عامل حمله با شلیک نیروهای پلیس زخمی شده اما بعداً جان خود را از دست داده است.

عامل قتل در مسکو به دنیا آمده اما اصلیتی چچنی دارد. او هنگام مواجهه با نیروهای پلیس شعار می‌داده است. این فرد یک حساب توییتری داشته که در آن سر معلم مذکور را نشان داده و همچنین امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه را نیز رهبر کفار معرفی کرده است.

گفتنی است انتشار کاریکاتورهایی از مقدسات اسلامی در فرانسه جنجال زیادی به پا کرده است. این کاریکاتورها را نیز مجله فکاهی شارلی ابدو منتشر کرده که خود هدف حمله اعضای داعش در سال ۲۰۱۵ قرار گرفته است. رئیس جمهور فرانسه از انتشار این کارتون‌ها حمایت کرده و آن را نشانه آزادی بیان در فرانسه خوانده است. این در حالی است که انتقاد از وقایع تاریخی چون هولوکاست در این کشور جرم محسوب می‌شود.

منبع: خبرگزاری مشرق نیوز

دیدگاه

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.