۱۴۶ اراذل‌ و مزاحم نوامیس دستگیر شدند

۱۴۶ اراذل‌ و مزاحم نوامیس دستگیر شدند

فرمانده انتظامی پایتخت از اجرای ششمین مرحله طرح اقتدار پلیس امنیت عمومی پایتخت و دستگیری ۱۴۶ نفر از اراذل و اوباش و مزاحمان نوامیس خبر داد.

به گزارش مشرق، سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی پایتخت در ششمین مرحله از اجرای طرح اقتدار پلیس امنیت عمومی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با اشراف اطلاعاتی و بهره گیری از ظرفیت ماموران پلیس امنیت عمومی پایتخت، ۱۳۱ گروه از اراذل و اوباش در پایتخت شناسایی و دستگیر شدند.

بیشتر بخوانید:

شناسنامه اراذل جمع آوری شده است

فرمانده انتظامی پایتخت با بیان اینکه اراذل و اوباش دستگیر شده با عربده کشی، قدرت نمایی، ضرب و جرح، استفاده غیرمجاز از سلاح و مزاحمت نوامیس، آرامش و آسایش مردم را مختل کرده بودند تصریح کرد: از مجموع ۱۳۱ باند، ۶۵ باند در حوزه شرارت، سه گروه در حوزه استفاده غیرمجاز از سلاح و ۵۴ گروه نیز در بخش مزاحمت نوامیس شرکت داشتند.

ببینید:

فیلم/ هشدار قوه قضاییه به اراذل و اوباش

سردار رحیمی اعلام کرد: در این مرحله از طرح مجموعاً ۱۴۶ نفر از اراذل و اوباش سطح دار و عاملان تخریب محلات و مزاحمین نوامیس دستگیر شدند؛ ۵۲ نفر از این افراد اوباشگر بوده، ۸۷ نفر مزاحم نوامیس، ۸ نفر در حوزه مشروبات الکلی و ۳ نفر در ارتباط با سلاح غیرمجاز دستگیر شدند.

سردار رحیمی گفت: ۷ قبضه سلاح جنگی و ۶۰ عدد فشنگ ،۳۰ قبضه سلاح سرد، ۱۳ دستگاه خودرو و موتورسیکلت از دستگیر شدگان کشف و ضبط شد.

سردار رحیمی به رصد فضای مجازی اشاره و اعلام کرد: ۱۲۰ تارنمای عکس یا فیلم که در رابطه با اراذل و اوباش و دیگر رفتارهای خارج از عرف تولید محتوا می‌کردند شناسایی شدند که از این تعداد ۳۵ مورد از آنها مجرمانه بود که برای شان پرونده تشکیل شد؛ همچنین ۹ مورد از این سایت‌ها مسدود و ۵ نفر از ادمین‌های این کانال‌ها و صفحه‌ها شناسایی و دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی پایتخت از پاکسازی ۵۷ محله در ششمین مرحله طرح اقتدار پلیس امنیت عمومی خبر داد و خاطرنشان کرد: طرح های پلیس در مقابله با اراذل و اوباش به شدت و با جدیت ادامه دارد.

منبع: خبرگزاری مشرق نیوز

دیدگاه

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.