۳۰ سرشبکه دلالان ارزی در تهران دستگیر شدند/ تأثیر این عملیات بر کاهش قیمت دلار

۳۰ سرشبکه دلالان ارزی در تهران دستگیر شدند/ تأثیر این عملیات بر کاهش قیمت دلار

رئیس پلیس امنیت اقتصادی فاتب از دستگیری ۳۰ نفر از عناصر کلیدی و سرشبکه دلالان ارزی خبر داد و گفت: این عملیات پلیسی تأثیر مستقیم در کاهش قیمت دلار داشت.

– اخبار اجتماعی –

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ سرهنگ علی ولی‌پور با اعلام خبر بازداشت تعدادی از دلالان ارزی، درباره جزئیات این خبر اظهار کرد: به‌دنبال نابسامانی بازار ارز و به‌تبع آن بروز نوسانات و افزایش قیمت ارز در روزهای اخیر، فعالیت اخلال‌گران و دلالان ارزی به‌ویژه در برخی از مناطق شهر تهران که با پوششهای مختلف به‌صورت غیرقانونی خرید و فروش ارز می‌کردند، شناسایی و در یک عملیات هماهنگ و منسجم با هماهنگی مرجع قضائی دستگیر شدند.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ تصریح کرد: با توجه به اینکه برابر مصوبه شورای امنیت کشور و بر اساس تصمیم شورای‌عالی هماهنگی اقتصادی، خرید و فروش هرگونه ارز در خارج از بانکهای عامل و صرافی‌های مجاز ممنوع است در همین راستا عملیات مبارزه با اخلالگران بازار ارز انجام شد.

این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: در این عملیات یک‌روزه مبارزه با اخلالگران ارزی، چند مرحله کار اطلاعاتی، مستندسازی و شناسایی دلالان توسط کارآگاهان معاونت مبارزه با جرایم اقتصادی پلیس با همکاری مأموران یگان امداد اجرا شد و در نهایت ۳۰ نفر از عناصر کلیدی و سرشبکه دلالان ارزی و عاملان اصلی گرانی ارز دستگیر شده با تشکیل پرونده در اختیار مرجع قضائی قرار گرفتند.

وی با اشاره به اینکه با دستور قضائی، بازرسی از مخفیگاه متهمان در دستور کار قرار گرفت، بیان کرد: در بازرسی از این مکانها در مجموع ۸۰ میلیارد ریال ارز شامل ۲۷۴ هزار و ۶۳۰ دلار، ۳۷ هزار و ۲۵۰ یورو، ۹ هزار و ۱۴۰ لیر ترکیه، یک‌هزار و ۳۵۰ پوند و یک‌هزار و ۱۲ درهم و ۱۰ دستگاه پوز کشف شد.

علی‌پور متذکر شد: با توجه به اجرای بموقع و موفق طرح مبارزه با دلالان ارزی، این عملیات پلیسی تأثیر مستقیم در کاهش قیمت دلار داشت و دلار که تا سقف ۲۶۰ هزار ریال معامله می‌شد، در زمان حاضر به مبلغ ۲۱۰ هزار ریال کاهش یافته یعنی ۵۰ هزار ریال کاهش قیمت داشته است.

کشف ۵۴۰ دستگاه خودروی احتکارشده از ۵ پارکینگ و انبار/ بازداشت ۲۳ دلال ارزی

انتهای پیام/+

منبع: خبرگزاری تسنیم

دیدگاه

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.