۳۴۸۱ کشته در تصادفات بهار ۹۹/ آمار تلفات خرداد از ۲ ماه قبل پیشی گرفت

۳۴۸۱ کشته در تصادفات بهار ۹۹/ آمار تلفات خرداد از ۲ ماه قبل پیشی گرفت

بیش از سه هزار ۴۰۰ نفر در تصادفات بهار ۹۹ جان خود را از دست دادند همچنین مقایسه آمار تلفات تصادفات در سه ماهه نخست امسال نشان می‌دهد که آمار تلفات در خرداد ماه بیش از دو ماه دیگر ابتدایی سال بوده است.

– اخبار اجتماعی –

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ بنابر اعلام سازمان پزشکی قانونی کشور، در سه ماهه نخست سال جاری، سه هزار و ۴۸۱ نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند، این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل با آمار تلفات چهار هزار و ۱۵۳ نفر بود، ۱۶.۲ درصد کمتر شده است.

در بهار امسال از کل تلفات حوادث رانندگی دو هزار و ۸۳۳ نفر مرد و ۶۴۸ نفر زن بودند. در این مدت آمار تلفات در محورهای درون و برون‌شهری کاهش یافت.

بر اساس این گزارش، بیشترین حجم تلفات حوادث رانندگی مربوط به محورهای برون‌شهری است که این رقم در بهار امسال دو هزار و ۲۷۴ نفر بود، پس از آن مسیرهای درون‌شهری با ۹۸۱، روستایی با ۲۱۴ و راه اختصاصی با یک فوتی در رتبه‌های بعدی آمار تلفات قرار می‌گیرند.

در این مدت ۱۱ نفر نیز در سایر مسیرها جان خود را از دست داده‌اند، میزان کاهش تلفات در محورهای درون‌شهری ۴.۵ و برون‌شهری و سایر ۲۰ درصد بوده است.

در سه ماهه نخست سال جاری مطابق آمارها استانهای فارس با ۲۷۲، تهران با ۲۷۱ و کرمان با ۲۲۰ فوتی بیشترین و استانهای ایلام با ۲۶، کهگیلویه و بویراحمد با ۴۴ و چهارمحال و بختیاری با ۴۶ نفر فوتی کمترین آمار تلفات تصادفات را داشتند.

کاهش ۳۰ درصدی مصدومان ارجاعی به پزشکی قانونی

در این مدت آمار مصدومان حوادث رانندگی که به مراکز پزشکی قانونی مراجعه کردند ۳۰.۸ درصد کاهش یافت به طوریکه ۶۱ هزار و ۲۲۸ مصدوم حوادث رانندگی به مراکز پزشکی قانونی ارجاع شدند که ۴۶ هزار و ۲۵۶ نفر از آنها مرد و ۱۴ هزار و ۹۷۲ نفر زن بودند.

مرگ بیش از ۱۵۰۰ نفر در تصادفات خرداد

در خرداد ماه سال جاری یک هزار و ۵۰۸ نفر در حوادث رانندگی جان باختند که یک هزار و ۱۹۷ نفر از آنها مرد و ۳۱۱ نفر زن بودند، این آمار در مقایسه با خرداد ماه سال گذشته با آمار تلفات تصادفات یک هزار و ۵۷۸ نفر، ۴.۴ درصد کاهش یافته است.

تعداد مصدومان تصادفات ارجاعی به پزشکی قانونی نیز در این ماه ۲۵ هزار و ۲۹۴ نفر گزارش شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۵.۷ درصد کاهش نشان می‌دهد.

اما مقایسه آمار تلفات تصادفات در سه ماهه نخست امسال نشان می‌دهد که آمار تلفات در خرداد ماه بیش از دو ماه دیگر ابتدایی سال بوده، آمار تلفات در فروردین ۸۳۲، در اردیبهشت یک هزار و ۱۴۱ و در خرداد یک هزار و ۵۰۸ نفر ثبت شده است.

این موضوع نشان از افزایش سفرها و به تبع آن بالا رفتن آمار کشته‌های تصادفات دارد. سازمان پزشکی قانونی کشور با توجه به شرایط خاص حاکم بر کشور و شیوع بیماری کرونا به هموطنان توصیه می‌کند از هرگونه سفر غیرضروری اجتناب کنند و در صورت ضرورت انجام سفر، حتماً رعایت نکات ایمنی و اجرای توصیه ها و هشدارها را مورد توجه قرار دهند.

مرگ بیش از ۳۳۰۰ موتورسوار در تصادفات سال ۹۸/ "ضربه به سر" عامل بیش از نیمی از این تلفات

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری تسنیم

دیدگاه

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.